Ostatnio Zaktualizowany:

Co zawierają zestawy kosmetyków do kąpieli?

Kategorie Zestaw do kąpieli

Zestaw kosmetyków służących przy kąpieli to jeden z najlepszych prezentów, jakie można sobie zrobić. Można go wybrać i dla kogoś, ale przede wszystkim trzeba pamiętać o sobie. Kąpiel relaksuje tylko wtedy, gdy można oderwać się od myślenia o problemach i przykrościach. Z kosmetykami jest to dużo łatwiejsze. W zestawie można znaleźć różne produkty.

Kosmetyki do mycia ciała i uprzyjemniające kąpiel

W każdym zestawie są przynajmniej dwa kosmetyki. Jest jeden, który służy do oczyszczenia skóry z zanieczyszczeń. Jest też drugi, który uprzyjemnia kąpiel. Zwykle zestaw do kąpieli zawiera jeszcze więcej kosmetyków. Może być więcej niż jeden do mycia, a częściej jest więcej niż jeden do rozpuszczenia w wodzie. W zestawach można też znaleźć inne kosmetyki oraz różne akcesoria. Do umycia ciała może służyć tradycyjne mydło w kostce. Zamiast niego w zestawie może być mydło w płynie lub żel do mycia ciała. By uprzyjemnić kąpiel, też jest kilka możliwości:

  • płyn do kąpania,
  • żel do mycia i kąpieli,
  • sól do kąpania,
  • kule do kąpieli.

Są żele do mycia, które doskonale sprawdzają się także jako płyny do wody w wannie. Jest zwykle informacja na opakowaniu o podwójnym przeznaczeniu. Płyny do kąpania, sole i kule to kosmetyki, których zadaniem jest nadanie wodzie zapachu i koloru. Najmocniej działają płyny, które dają też sporą pianę. Kule to bardzo atrakcyjny produkt. Sól jest niezwykle skuteczna, gdy potrzebuje się odprężenia. Gdy zestaw do kąpieli zawiera kosmetyki naturalne, to jego wartość wzrasta. Są skuteczne i zdrowe; tylko takie powinny mieć styczność ze skórą.

Co jeszcze zawierają zestawy do kąpieli?

Niekiedy poza kosmetykami, które służą w czasie kąpieli w wannie, są i inne. Dotyczą działań pielęgnacyjnych. Jeśli jest taki produkt, to zazwyczaj jest to peeling, balsam albo masło do ciała. Peelingi pozwalają dokładniej oczyścić skórę. Balsamy i masła odżywiają ją, nawilżają i pozostawiają na skórze ładny zapach. W zestawach do kąpieli mogą też znajdować się różne akcesoria. Najczęściej jest to gąbka do mycia. Dodatkowym produktem może być też rękawica peelingująca. Niekiedy kosmetyki do kąpania mogą znajdować się w woreczku albo w koszyczku. Takich rzeczy się nie wyrzuca, więc wtedy i opakowanie jest cennym składnikiem zestawu.

Różnorodność kosmetyków to atut. Kąpiel jest przyjemniejsza. Raz można użyć soli kąpielowej, innym razem wlać do wody żelu. Można sobie urozmaicać spędzanie czasu w wannie. Różne kosmetyki to atut także wtedy, gdy zestaw do kąpieli ma być na prezent. Będzie to podarek bardzo interesujący dla osoby obdarowanej i na pewno trafiony.

Obraz autorstwa pvproductions - pl.freepik.com